Vlákna do betonu BeneSteel 55 sáček 0,6 kg

267 Kč 220,66 Kč bez DPH
Skladem

Vysokopevnostní polymerová makrovlákna (umělá ocel) do betonu.

Vlákna BeneSteel jsou vysokopevnostní polymerová makrovlákna (umělohmotná ocel) do betonu. Práce s nimi je podstatně jednodušší, odpadá nesnadná manipulace, prostřihy, vlákna nerezaví. Celý objem betonu je rovnoměrně vyztužen.

Polymerová makrovlákna do betonu BeneSteel jsou vyrobena ze speciální směsi polypropylenu a polyetylénu nazývané také polymerní ocel. Evropskou normou EN 14889-2:2006 jsou zařazena mezi polymerová vlákna třídy II – makrovlákna se statickým účinkem v betonu, maltě nebo injekční maltě.

Používají se jako výztuž do základových desek a desek komunikací a parkovišť, podlahových potěrů, betonových prefabrikátů atp. Na rozdíl od ocelových drátků nekorodují, mimořádně zvyšují rázovou pevnost a houževnatost betonu.

 

Balení: sáček 0,6 kg (dávka na 5 m2 podlahového potěru tl. 40 mm)


Dávkování:
- 1 až 2,5 kg/m3 do betonů a betonových potěrů jako náhrada pomocných svařovaných ocelových sítí (garáže, sklepy, základy apod.).
- 2,5 až 3,0 kg/m3 do podlahových desek na zemním podloží (výrobní, skladovací a prodejní haly), potěry na tepelné izolaci a na podlahovém vytápění, betonové prefabrikáty.
- 4,0 a více kg/m3 do silně zatěžovaných podlahových desek s pojezdy těžkých vysokozdvižných vozíků a nákladních aut, regálové sklady, speciální rázu a výbuchu odolné prefabrikáty.
Vmíchávání:
Do míchačky vsypávejte rozvolněná vlákna současně s kamenivem. Dobu míchání není obvykle nutné prodlužovat.
Vmícháváte-li vlákna do domíchávače, vsypávejte rozvolněná vlákna do částečně zaplněného, případně plného bubnu za míchacích otáček tj. 12 ot./min a míchejte nejméně 70 otáček (cca 6 minut). Před vyléváním na staveništi je nutno vláknobeton opět promíchat a to nejméně 30 otáček.